Kilka faktów o stomatologii i implantach - O stomatologii

Implanty Gliwice

Zatruwanie korzenia zębowego u dzieci

Dentyści starają się wykonywać u dzieci przede wszystkim leczenie zwykłe, które jest dla nich mniej uciążliwe. Jednak zdarzają się takie sytuacje, że przeprowadzenie leczenia zwykłego nie wystarcza do pełnego wyleczenia zęba. Wów

Kilka faktów o stomatologii i implantach - O stomatologii Implanty Gliwice
czas dentyści podejmują się wykonania u dzieci leczenia kanałowego. Staje się ono niezbędne w momencie stwierdzenia, że u dziecka wystąpiła głęboka próchnica, która doszła aż do korzenia zębowego. W takiej sytuacji korzeń zębowy musi zostać dokładnie oczyszczony z próchnicy i zatruty odpowiednim środkiem leczniczym, który będzie wprowadzany stopniowo w głąb kanału zębowego. Dzięki temu cały kanał zębowy zostanie dokładnie oczyszczony, a dziecku zostanie założone wypełnienie tymczasowe.

Dentyści starają się do końca o uratowanie zębów swoich najmłodszych pacjentów przed ich wyrwaniem, dlatego często wykonują u dzieci nie tylko leczenie zwykłe, ale też kanałowe. Jednak zdarza się, że jednego z zębów, który został zaatakowany przez głęboką próchnicę nie udaje się uratować, a wówczas trzeba go usunąć po to, żeby nie sprawiał dziecku bólu i nie powodował przenoszenia się próchnicy na inne zęby czy jakiegoś stanu zapalnego powstającego w swoim obrębie. Sam zabieg usuwania zębów u dzieci przeprowadzany jest pod znieczuleniem po to, żeby dziecko mogło spokojnie przejść przez całą procedurę wyrywania zęba. Tylko taka ekstrakcja zęba będzie mogła być bezpieczna, oprócz tego czasami wykonywane jest jeszcze zdjęcie zęba, który ma zostać usunięty.


Postępowanie medyczne w czasie zabiegu wszczepienia implantów zębowych

Implanty zębowe stały się bardzo popularnymi produktami stomatologicznymi, które są w stanie świetnie zastąpić naturalne zęby. Podstawową przyczyną wszczepiania implantów zębowych jest utrata jednego czy kilku zębów spowodowana ich zepsuciem przez głęboką próchnicę lub osłabieniem spowodowanym po prostu rozpoczętym procesem starzenia całego organizmu. Poza tym wszczepienie implanta zębowego może stać się potrzebne po tym, jak pacjent stracił zęba z powodu jakiegoś wypadku czy udziału w bójce. Sam zabieg wszczepienia implantów zębowych musi zostać odpowiednio przygotowany poprzez stwierdzenie czy pacjent jest ogólnie zdrowy i na pewno dobrze zniesie użyte w czasie zabiegu środki znieczulające.

Protezy zębowe wstawiane są zwykle u osób po sześćdziesiątce, które straciły już większość swoich własnych zębów. U młodszych osób częściej zakładane są protezy pojedynczych zębów lub implanty zębowe. Przygotowanie do zabiegu wstawienia protezy zębowej obejmuje ocenę stanu dziąseł oraz ocenę stanu poszczególnych zębów po to, aby uniknąć problemów ze stabilnością protezy lub uniknąć pojawienia się próchnicy pod protezą. Bardzo ważne jest, aby proteza została dobrze umocowana i mogła pozostawać stabilna. W tym celu dentyści używają dobrych past mocujących oraz doradzają swoim pacjentom, jakich środków stabilizujących powinni używać na co dzień. Dzięki temu będą mogli długo korzystać ze swojej protezy bez żadnych problemów.


Jakie usługi są dostępne u dentysty?

Najpopularniejszymi usługami dentystycznymi jest przede wszystkim stomatologia zachowawcza. Najczęściej klienci przychodzą do dentysty, ponieważ odczuwają nieprzyjemne dolegliwości takie, jak ból zęba. Wtedy przede wszystkim stomatologia polega na dokonaniu przeglądu stanu uzębienia i na leczeniu zachowawczym. W poważniejszych przypadkach niejednokrotnie trzeba odwiedzić stomatologa kilka razy, aby zęby zostały całkowicie wyleczone. Oczywiście, wizyta u dentysty może dotyczyć także na przykład kanałowego leczenia zębów lub wyrywania zębów, które powodują wady w uzębieniu. Bardzo często zwłaszcza starsze osoby zgłaszają się do dentysty z problemami braku w uzębieniu i wtedy można zastosować odpowiednie wypełnienia lub w ostateczności protezę zębową.

Nieraz zdarza się, że ząb nie może zostać wystarczająco wyleczony bez usunięcia korzenia znajdującego się w głębi zęba. Zdarza się tak często w związku z zaniedbaniami i niewystarczającą higieną jamy ustnej lub po prostu ze skłonnością do dużej ilości cukru w diecie, który przyśpiesza proces tak zwanej próchnicy. Wiele osób jest także genetycznie obarczonych skłonnością do psucia się zębów. Usuwanie kanałów zębowych jest bardzo nieprzyjemne i zwykle odbywa się w znieczuleniu, ponieważ jest to bardzo bolesne leczenie. Pacjenci, u których należy przeprowadzić taki zabieg niejednokrotnie muszą być przygotowani do tego przez kilka wizyt polegających na stopniowym zatruwaniu zepsutego zęba.